AD5206BRUZ10
DigiKeys varenummer
505-AD5206BRUZ10-ND
Producenter
Producentens varenummer
AD5206BRUZ10
Beskrivelse
IC DIG POT 10K 24-TSSOP
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 10k Ohm 6 kredsløb 256 Taps SPI Interface 24-TSSOP
EDA/CAD-modeller
AD5206BRUZ10 Modeller
Kategori
Hukommelsestype
Flygtig
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V, ±2,3V – 2,7V
Emballage
Rør
Funktioner
Valgbar adresse
Tolerance
±30%
Temperaturkoefficient (Typ)
700ppm/°C
Leverandørs enhedspakning
24-TSSOP
Antal kredsløb
6
Pakke/hus
24-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)
Antal udtag
256
Driftstemperatur
-40°C – 85°C