AD5160BRJZ10-RL7
DigiKeys varenummer
505-AD5160BRJZ10-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD5160BRJZ10-RL7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-AD5160BRJZ10-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AD5160BRJZ10-RL7
Beskrivelse
IC DIG POT 10K SOT-23-8
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 10k Ohm 1 kredsløb 256 Taps SPI Interface SOT-23-8
EDA/CAD-modeller
AD5160BRJZ10-RL7 Modeller
Kategori
Hukommelsestype
Flygtig
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V
Tolerance
±15%
Temperaturkoefficient (Typ)
45ppm/°C
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-8
Pakke/hus
SOT-23-8
Antal kredsløb
1
Driftstemperatur
-40°C – 125°C