AD5144BRUZ10-RL7
DigiKeys varenummer
505-AD5144BRUZ10-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
505-AD5144BRUZ10-RL7CT-ND - Afskåret tape (CT)
505-AD5144BRUZ10-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AD5144BRUZ10-RL7
Beskrivelse
IC DIG POT 10K 20-TSSOP
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 10k Ohm 4 kredsløb 256 Taps SPI Interface 20-TSSOP
Spænding - Forsyning
2,3V – 5,5V, ±2,25V – 2,75V
Funktioner
Kaskadestik
Tolerance
±8%
Temperaturkoefficient (Typ)
35ppm/°C
Leverandørs enhedspakning
20-TSSOP
Antal kredsløb
4
Pakke/hus
20-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C