AD5142BRUZ10-RL7
DigiKeys varenummer
AD5142BRUZ10-RL7TR-ND - Tape & Reel (TR)
AD5142BRUZ10-RL7CT-ND - Afskåret tape (CT)
AD5142BRUZ10-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AD5142BRUZ10-RL7
Beskrivelse
IC DIG POT 10K 16-TSSOP
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 10k Ohm 2 kredsløb 256 Taps SPI Interface 16-TSSOP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AD5142BRUZ10-RL7 Modeller
Kategori
Hukommelsestype
Ikke-flygtig
Producenter
Analog Devices Inc.
Spænding - Forsyning
2,3V – 5,5V, ±2,25V – 2,75V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Funktioner
Kaskadestik
Varestatus
Aktiv
Tolerance
±8%
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Temperaturkoefficient (Typ)
35ppm/°C
Konusform
Lineær
Monteringstype
Overflademontering
Konfiguration
Potentiometer
Leverandørs enhedspakning
16-TSSOP
Antal kredsløb
2
Pakke/hus
16-TSSOP (0,173", 4,40mm bredde)
Antal udtag
256
Driftstemperatur
-40°C – 125°C