PD42-2-1670-TMCL_View2
Trinamic PD42-x-1670 Smart BLDC Motors |  Digi-Key Daily
PD42-2-1670-TMCL
DigiKeys varenummer
175-PD42-2-1670-TMCL-ND
Producenter
Producentens varenummer
PD42-2-1670-TMCL
Beskrivelse
SERVOMOTOR 4000 RPM 24V
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
DC-motor Servomotor 4000RPM 24VDC
Kategori
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
17 / 120
Producenter
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 1,654" x 1,654" (42,00mm x 42,00mm)
Serie
Diameter - Aksel
0,197" (5,00mm)
Emballage
Bulk
Længde - Aksel og leje
0,866" (22,00mm)
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Monteringshuls afstand
0,988" (25,10mm)
Type
DC-motor
Termineringsudformning
Trådledere med stikforbindelse
Funktion
Servomotor
Funktioner
Integreret controller, Fladgjort aksel
Spænding - Nominel
24VDC
Driftstemperatur
-20°C – 40°C