PD42-2-1270-CANOPEN
DigiKeys varenummer
175-PD42-2-1270-CANOPEN-ND
Producenter
Producentens varenummer
PD42-2-1270-CANOPEN
Beskrivelse
PANDRIVE NEMA17, 24V, 50 OZ IN/
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Topolet Stepmotorer Hybrid Ramme størrelse 17 200.0 trin 1 A 24VDC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PD42-2-1270-CANOPEN Modeller
Kategori
Moment - Fastholdelse (oz-in/mNm)
51 / 360
Mfr
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 1,654" x 1,654" (42,00mm x 42,00mm)
Serie
NEMA-rammestørrelse
Emballage
Bulk
Monteringshuls afstand
1,220" (31,00mm)
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Stikforbindelse
Type
Hybrid
Driftstemperatur
-20°C – 50°C
Spoletype
Topolet
Spolemodstand
1.2 Ohms
Spænding - Nominel
24VDC
Funktioner
Integreret controller, Rund aksel
Strømklassificering (AMPS)
1 A
Rotor inerti
57gcm²
Step pr. omdrejning
200.0
Vægt
0,529lb (239,95g)
Stepvinkel
1,8°
Grundlæggende varenummer
Nøjagtighed
±5%