MAX6126B21+
DigiKeys varenummer
MAX6126B21+-ND
Producenter
Producentens varenummer
MAX6126B21+
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.1% 8UMAX
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,1% 8-uMAX/uSOP
EDA/CAD-modeller
MAX6126B21+ Modeller
Temperaturkoefficient
7ppm/°C
Producenter
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Støj - 0,1Hz til 10Hz
1,3µVp-p
Spænding - Input
2,7V – 12,6V
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
2,048V
Pakke/hus
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", 3,00mm bredde)
Strøm - Output
10 mA
Leverandørs enhedspakning
8-uMAX/uSOP
Tolerance
±0,1%