MAX6126AASA41+
DigiKeys varenummer
MAX6126AASA41+-ND
Producenter
Producentens varenummer
MAX6126AASA41+
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.02% 8SOIC
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,02% 8-SOIC
EDA/CAD-modeller
MAX6126AASA41+ Modeller
Temperaturkoefficient
3ppm/°C
Producenter
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Støj - 0,1Hz til 10Hz
2,4µVp-p
Spænding - Input
4,3V – 12,6V
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
4,096V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Strøm - Output
10 mA
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Tolerance
±0,02%