MAX6126AASA25+
DigiKeys varenummer
MAX6126AASA25+-ND
Producenter
Producentens varenummer
MAX6126AASA25+
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.02% 8SOIC
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,02% 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MAX6126AASA25+ Modeller
Temperaturkoefficient
3ppm/°C
Producenter
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Støj - 0,1Hz til 10Hz
1,45µVp-p
Emballage
Rør
Spænding - Input
2,7V – 12,6V
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning
725µA
Referencetype
serien
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Udgangstype
Fast
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Strøm - Output
10 mA
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Tolerance
±0,02%