MAX6071BAUT33+T
DigiKeys varenummer
MAX6071BAUT33+TTR-ND - Tape & Reel (TR)
MAX6071BAUT33+TCT-ND - Afskåret tape (CT)
MAX6071BAUT33+TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MAX6071BAUT33+T
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.08% SOT23-6
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,08% SOT-23-6
EDA/CAD-modeller
MAX6071BAUT33+T Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
10µVp-p
Producenter
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Støj - 10Hz til 10kHz
9µVrms
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Spænding - Input
3,5V – 5,5V
Strøm - Forsyning
330µA
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Pakke/hus
SOT-23-6
Strøm - Output
10 mA
Leverandørs enhedspakning
SOT-23-6
Tolerance
±0,08%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
8ppm/°C