MAX6029ESA25+
DigiKeys varenummer
MAX6029ESA25+-ND
Producenter
Producentens varenummer
MAX6029ESA25+
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.2% 8SOIC
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,2% 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MAX6029ESA25+ Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
39µVp-p
Producenter
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Støj - 10Hz til 10kHz
137µVrms
Emballage
Rør
Spænding - Input
2,7V – 12,6V
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning
5,75µA
Referencetype
serien
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Udgangstype
Fast
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Strøm - Output
4 mA
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Tolerance
±0,2%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
30ppm/°C