MAX1659ESA+T
DigiKeys varenummer
MAX1659ESA+TTR-ND - Tape & Reel (TR)
MAX1659ESA+TCT-ND - Afskåret tape (CT)
MAX1659ESA+TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MAX1659ESA+T
Beskrivelse
IC REG LIN POS ADJ 350MA 8-SOIC
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Justerbar (fast) 1 Output 350mA 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MAX1659ESA+T Modeller
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
0,875V @ 350mA
Mfr
Strøm - Output
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
60 µA
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Omvendt polaritet
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
16,5V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Spænding - Output (min./fast)
1,25V (5V)