DS1844-100
DigiKeys varenummer
DS1844-100-ND
Producenter
Producentens varenummer
DS1844-100
Beskrivelse
IC DIG POT 100K 20-PDIP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 100k Ohm 4 kredsløb 64 Taps I2C, seriel Interface 20-PDIP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DS1844-100 Modeller
Kategori
Hukommelsestype
Flygtig
Producenter
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V
Emballage
Rør
Funktioner
Valgbar adresse
Varestatus
Forældet
Tolerance
±20%
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Temperaturkoefficient (Typ)
750ppm/°C
Konusform
Lineær
Monteringstype
Hulmontering
Konfiguration
Potentiometer
Leverandørs enhedspakning
20-PDIP
Antal kredsløb
4
Pakke/hus
20-DIP (0,300", 7,62mm)
Antal udtag
64
Driftstemperatur
-40°C – 85°C