DS1804Z-100+
DigiKeys varenummer
DS1804Z-100+-ND
Producenter
Producentens varenummer
DS1804Z-100+
Beskrivelse
IC DIG POT 100K 8-SOIC
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Digitale potentiometre 100k Ohm 1 kredsløb 100 Taps Op/ned (U/D, INC, CS) Interface 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DS1804Z-100+ Modeller
Kategori
Hukommelsestype
Ikke-flygtig
Producenter
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Spænding - Forsyning
2,7V – 5,5V
Emballage
Rør
Tolerance
±20%
Varestatus
Aktiv
Temperaturkoefficient (Typ)
750ppm/°C
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Monteringstype
Overflademontering
Konusform
Lineær
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Konfiguration
Potentiometer
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Antal kredsløb
1
Driftstemperatur
-40°C – 85°C