ADPL42001AZT+T
DigiKeys varenummer
175-ADPL42001AZT+TTR-ND - Tape & Reel (TR)
175-ADPL42001AZT+TCT-ND - Afskåret tape (CT)
175-ADPL42001AZT+TDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
ADPL42001AZT+T
Beskrivelse
IC REG LIN POS ADJ 100MA TSOT23
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Justerbar 1 Output 100mA TSOT-23-6
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ADPL42001AZT+T Modeller
Kategori
Spændingsdropout (maks.)
1,1V @ 100mA
Mfr
Strøm - Output
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
15 µA
Varestatus
Aktiv
Styringsfunktioner
Aktivér, Power good
Outputkonfiguration
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Udgangstype
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Antal regulatorer
1
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Input (maks.)
20V
Pakke/hus
SOT-23-6 tynd, TSOT-23-6
Spænding - Output (min./fast)
0,6V