LO R976-PS-1-0-20-R18
DigiKeys varenummer
475-LOR976-PS-1TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LOR976-PS-1CT-ND - Afskåret tape (CT)
475-LOR976-PS-1DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LO R976-PS-1-0-20-R18
Beskrivelse
LED ORANGE DIFFUSED 0805 SMD
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Orange 606nm LED-indikation – Diskret 2V 0805 (2012 metrisk)
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (Typ)
2V
Mfr
Strøm - Test
20mA
Serie
Synsvinkel
160°
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Monteringstype
Varestatus
Aktiv
Bølgelængde - Dominerende
Farve
Bølgelængde - Peak
610nm
Konfiguration
Standard
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Linsefarve
Hvid
Leverandørs enhedspakning
Linsegennemsigtighed
Diffus
Størrelse/dimension
2,00mm L x 1,25mm B
Millicandela-normering
Højde (maks.)
0,90mm
Linsetype
Rektangel med flad top
Grundlæggende varenummer
Linsestørrelse
1,30mm x 1,25mm