PCD200-265-B-420-240
DigiKeys varenummer
2053-PCD200-265-B-420-240-ND
Producenter
Producentens varenummer
PCD200-265-B-420-240
Beskrivelse
PROCESS METER LED PANEL MOUNT
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Procesmåler LED - Røde tegn Display Panelmontering
Kategori
Displaytegn - Højde
0,600" (15,20mm), 0,460" (11,68mm)
Producenter
Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Udgangstype
Analog
Serie
Spænding - Forsyning
85 – 265VAC
Emballage
Boks
Paneludstansning-dimensioner
Rektangulær - 92,00mm x 45,00mm
Monteringstype
Panelmontering
Type
Procesmåler
Termineringsudformning
Skrueterminal
Målingstype
Proces
IP (Ingress Protection)
IP65 - Støvtæt, Vandbestandig
Måleområde
0 – 20mA, ±10VDC
Driftstemperatur
-40°C – 65°C