PCD100-265-B-2R420-200
DigiKeys varenummer
2053-PCD100-265-B-2R420-200-ND
Producenter
Producentens varenummer
PCD100-265-B-2R420-200
Beskrivelse
PROCESS/TEMP METER LED PANEL MNT
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Proces, temperaturmåler LED - Røde tegn Display Panelmontering
Kategori
Antal tegn pr. række
4
Producenter
Amphenol Wilcoxon Sensing Technologies
Displaytegn - Højde
1,200" (30,48mm)
Serie
Udgangstype
Relæ (2)
Emballage
Boks
Spænding - Forsyning
85 – 265VAC
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Panelmontering
Type
Proces, temperaturmåler
Termineringsudformning
Skrueterminal
Målingstype
Proces, RTU, termokobler
IP (Ingress Protection)
IP65 - Støvtæt, Vandbestandig
Måleområde
0 – 20mA, ±10VDC, -200°C – 1260°C
Driftstemperatur
-40°C – 65°C