LMR-240-DB
DigiKeys varenummer
1946-1060-10-ND
Producenter
Producentens varenummer
LMR-240-DB
Beskrivelse
CABLE LMR-240 BLACK PE 10'
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Koaksial Kabel 10,0' (3,05m) 50 Ohms
Kategori
Længde
10,0' (3,05m)
Producenter
Amphenol Times Microwave Systems
Kappefarve
Sort
Serie
Funktioner
Direkte nedgravning, vandtæt
Emballage
Spole
Ledermateriale
Kobber, Uisoleret
Varestatus
Fås ikke længere hos DigiKey
Dielektrisk materiale
Polyethylenskum (FPE)
Kabeltype
Koaksial
Dielektrisk diameter
0,150" (3,81mm)
Ledertråd
Solid
Afskærmningsmateriale
Aluminium; Kobber, Tinbeslået
Kappe (isolerings )materiale
Polyethylen (PE)
VoP, Velocity of Propagation
83.0
Kappe (isolerings) diameter
0,240" (6,10mm)
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Afskærmningstype
Flet
Grundlæggende varenummer
Impedans
50 Ohms