ATM13-12PC-BM03_2
ATM13-12PC-BM03
DigiKeys varenummer
889-3332-ND
Producenter
Producentens varenummer
ATM13-12PC-BM03
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 12POS
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 12 positioner
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ATM13-12PC-BM03 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,120" (3,05mm)
Mfr
Isoleringshøjde
1,303" (33,10mm)
Serie
Kontaktudformning
Cirkulær
Emballage
Bakke
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Stift
Tin
Stikforbindelse type
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Hanben
Isoleringsmateriale
Termoplast
Antal positioner
Funktioner
Kortstyr, Tilslutningsflange, Monteringsflange
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal positioner belastet
Alle
IP (Ingress Protection)
IP67
Type
Isoleringsfarve
Grå
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
7,5A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
250V