ATM13-12PC-12PD-BM01
DigiKeys varenummer
889-3447-ND
Producenter
Producentens varenummer
ATM13-12PC-12PD-BM01
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 12POS
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Panelmontering, Snap-in; Hulmontering, Retvinklet 12, 12 positioner
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ATM13-12PC-12PD-BM01 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,112" (2,84mm)
Mfr
Isoleringshøjde
1,378" (35,00mm)
Serie
Kontaktudformning
Cirkulær
Emballage
Bulk
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Stift
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Hanben
Isoleringsmateriale
Termoplast
Antal positioner
Funktioner
Monteringsflange, Forseglet
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal positioner belastet
Alle
IP (Ingress Protection)
IP67
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
7,5A