ATF13-12PB-BM33
ATF13-12PB-BM33
AT Series™ Connectors Overview
ATF13-12PB-BM33
DigiKeys varenummer
889-ATF13-12PB-BM33-ND
Producenter
Producentens varenummer
ATF13-12PB-BM33
Beskrivelse
BOARD MOUNT HEADER, RIGHT ANGLE,
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 12 positioner 0,174" (4,42mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ATF13-12PB-BM33 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,120" (3,05mm)
Mfr
Isoleringshøjde
1,504" (38,20mm)
Serie
Kontaktudformning
Cirkulær
Emballage
Bulk
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Stift
Tin
Stikforbindelse type
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Hanben
Isoleringsmateriale
Termoplast
Afstand - Kobling
Funktioner
Kortlås, Monteringsflange
Antal positioner
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal rækker
2
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Sort
Type
Strømklassificering (AMPS)
13A
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
250VDC