ATF13-08PB-BM11
DigiKeys varenummer
889-ATF13-08PB-BM11-ND
Producenter
Producentens varenummer
ATF13-08PB-BM11
Beskrivelse
BOARD MOUNT HEADER, RIGHT ANGLE,
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 8 positioner
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ATF13-08PB-BM11 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,120" (3,05mm)
Mfr
Isoleringshøjde
0,917" (23,29mm)
Serie
Kontaktudformning
Cirkulær
Emballage
Bulk
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Stift
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Hanben
Isoleringsmateriale
Termoplast
Antal positioner
Funktioner
Monteringsflange
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal positioner belastet
Alle
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Type
Isoleringsfarve
Sort
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Strømklassificering (AMPS)
13A
Monteringstype
Spændingsklassifikation
250VDC