AT15-12PD-BM16_2
AT Series™ Connectors Overview
AT15-12PD-BM16
DigiKeys varenummer
889-3288-ND
Producenter
Producentens varenummer
AT15-12PD-BM16
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 12POS
EDA/CAD-modeller
AT15-12PD-BM16 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,122" (3,10mm)
Mfr
Isoleringshøjde
1,378" (35,00mm)
Funktioner
Kortstyr, Tilslutningsflange, Monteringsflange
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Isoleringsfarve
Brun
Type
Strømklassificering (AMPS)
13A
Spændingsklassifikation
250V