AT15-12PC-BM17_2
AT Series™ Connectors Overview
AT15-12PC-BM17
DigiKeys varenummer
AT15-12PC-BM17-ND
Producenter
Producentens varenummer
AT15-12PC-BM17
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 12POS
EDA/CAD-modeller
AT15-12PC-BM17 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,122" (3,10mm)
Mfr
Isoleringshøjde
1,378" (35,00mm)
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontaktfinish - Stift
Guld
Funktioner
Kortstyr, Tilslutningsflange, Monteringsflange, Indkapslingsvæg
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Isoleringsfarve
Grøn
Type
Strømklassificering (AMPS)
13A
Spændingsklassifikation
250V