AT15-12PC-BM03_2
AT Series™ Connectors Overview
AT15-12PC-BM03
DigiKeys varenummer
889-3282-ND
Producenter
Producentens varenummer
AT15-12PC-BM03
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 12POS
EDA/CAD-modeller
AT15-12PC-BM03 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,122" (3,10mm)
Mfr
Isoleringshøjde
1,185" (30,10mm)
Funktioner
Kortstyr, Tilslutningsflange, Monteringsflange
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Isoleringsfarve
Grøn
Type
Strømklassificering (AMPS)
13A
Spændingsklassifikation
250V