AT15-12PB-BM01_2
AT Series™ Connectors Overview
AT15-12PB-BM01
DigiKeys varenummer
889-3277-ND
Producenter
Producentens varenummer
AT15-12PB-BM01
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 12POS
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 12 positioner
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AT15-12PB-BM01 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,122" (3,10mm)
Mfr
Isoleringshøjde
1,185" (30,10mm)
Serie
Kontaktudformning
Cirkulær
Emballage
Bakke
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Stift
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Hanben
Isoleringsmateriale
Termoplast
Antal positioner
Funktioner
Kortstyr, Tilslutningsflange, Monteringsflange
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rækkeafstand - kobling
IP (Ingress Protection)
IP67
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Sort
Type
Strømklassificering (AMPS)
13A
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
250V