AT13-12PD-BM03_2
AT Series™ Connectors Overview
AT13-12PD-BM03
DigiKeys varenummer
889-3324-ND
Producenter
Producentens varenummer
AT13-12PD-BM03
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 12POS
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 12 positioner
EDA/CAD-modeller
AT13-12PD-BM03 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,122" (3,10mm)
Mfr
Isoleringshøjde
1,390" (35,30mm)
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Kontaktfinish - Stift
Tin
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Isoleringsfarve
Brun
Type
Strømklassificering (AMPS)
13A
Spændingsklassifikation
250V