AT13-12PD-BM01_2
AT Series™ Connectors Overview
AT13-12PD-BM01
DigiKeys varenummer
889-3323-ND
Producenter
Producentens varenummer
AT13-12PD-BM01
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 12POS
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 12 positioner
EDA/CAD-modeller
AT13-12PD-BM01 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,122" (3,10mm)
Mfr
Isoleringshøjde
1,390" (35,30mm)
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Kontaktfinish - Stift
Guld
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Isoleringsfarve
Brun
Type
Strømklassificering (AMPS)
13A
Spændingsklassifikation
250V