AT13-08PB-BM03_2
AT Series™ Connectors Overview
AT13-08PB-BM03
DigiKeys varenummer
889-3311-ND
Producenter
Producentens varenummer
AT13-08PB-BM03
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 8POS
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 8 positioner
EDA/CAD-modeller
AT13-08PB-BM03 Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Stift
0,122" (3,10mm)
Mfr
Isoleringshøjde
1,390" (35,30mm)
Serie
Kontaktudformning
Cirkulær
Emballage
Bakke
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Stift
Tin
Stikforbindelse type
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Hanben
Isoleringsmateriale
Termoplast
Antal positioner
Funktioner
Kortstyr, Tilslutningsflange, Monteringsflange
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Rækkeafstand - kobling
IP (Ingress Protection)
IP67
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Sort
Type
Strømklassificering (AMPS)
13A
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Spændingsklassifikation
250V