AT04-18PB-BM13
DigiKeys varenummer
889-AT04-18PB-BM13-ND
Producenter
Producentens varenummer
AT04-18PB-BM13
Beskrivelse
18 POSITION, PCB RECEPTACLE, FLA
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 18 positioner 0,184" (4,68mm)
Kategori
Fastgørelsestype
Haspeholder
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,128" (3,25mm)
Serie
Isoleringshøjde
1,010" (25,65mm)
Emballage
Bakke
Kontaktudformning
Cirkulær
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Nikkel
Stikforbindelse type
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Kontakttype
Hanben
Isoleringsmateriale
Termoplast
Afstand - Kobling
Funktioner
Kortstyr
Antal positioner
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal rækker
3
IP (Ingress Protection)
IP67 - Støvtæt, Vandtæt
Rækkeafstand - kobling
Isoleringsfarve
Sort
Antal positioner belastet
Alle
Strømklassificering (AMPS)
13A
Type
Spændingsklassifikation
250V