AT04-12PB-BM04
AT04-12PB-BM04
AT Series™ Connectors Overview
AT04-12PB-BM04
DigiKeys varenummer
889-1924-ND
Producenter
Producentens varenummer
AT04-12PB-BM04
Beskrivelse
CONN HEADER VERT 12POS
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 12 positioner
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AT04-12PB-BM04 Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Haspeholder
Mfr
Isoleringshøjde
0,835" (21,21mm)
Serie
Kontaktudformning
Cirkulær
Emballage
Bakke
Kontaktfinish - Kobling
Nikkel
Varestatus
Aktiv
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Stikforbindelse type
Isoleringsmateriale
Termoplast
Kontakttype
Hanben
Funktioner
Kortlås, Indkapslingsvæg
Antal positioner
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Antal rækker
2
IP (Ingress Protection)
IP67
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Sort
Type
Strømklassificering (AMPS)
13A