MCD37M51R700K/AA-15
DigiKeys varenummer
4306-MCD37M51R700K/AA-15-ND
Producenter
Producentens varenummer
MCD37M51R700K/AA-15
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
37 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
Kategori
Primær materiale
Metal
Mfr
Kappemateriale, finish
Aluminium, Forniklet, Elektrofri
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bulk
Kontaktfinishs tykkelse
50,0µin (1,27µm)
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
18A
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Forskydningsafstand bagud
0,318" (8,09mm)
Antal positioner
Funktioner
Monteringsbeslag
Antal rækker
2
Spændingsklassifikation
300V
Monteringstype
Farve
Blå
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C)
Dielektrisk materiale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Kontakttype
Signal
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (4-40)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C