DD26S4R7000/AA
DigiKeys varenummer
4306-DD26S4R7000/AA-ND
Producenter
Producentens varenummer
DD26S4R7000/AA
Beskrivelse
CONN D-SUB HD RCPT 26P R/A SLDR
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
26 position D-Sub, Høj tæthed Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Kategori
Kappemateriale, finish
Stål, Zink belagt med klar kromat
Mfr
Kontaktfinish
Guld
Serie
Kontaktfinishs tykkelse
Flash
Emballage
Boks
IP (Ingress Protection)
IP65/IP67 - Støvtæt, Vandbestandig, Vandtæt
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
5A
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Forskydningsafstand bagud
0,450" (11,43mm)
Antal positioner
Funktioner
Monteringsbeslag
Antal rækker
3
Spændingsklassifikation
300V
Monteringstype
Farve
Blå
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
2 (DA, A) høj tæthed
Kontaktform
Bearbejdet
Kontakttype
Signal
Dielektrisk materiale
Polyester, Glasfyldt
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (4-40)
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Terminering
Loddemetal
Driftstemperatur
-55°C – 125°C