PTC15LV02-253A2020
DigiKeys varenummer
1993-PTC15LV02-253A2020-ND
Producenter
Producentens varenummer
PTC15LV02-253A2020
Beskrivelse
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
25 kOhms 0,5W, 1/2W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Keramisk metal 1.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Producenter
Amphenol Piher Sensing Systems
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Keramisk metal
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
25 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Størrelse/dimension
Rund - 0,591" diam. (15,00mm)
Tolerance
±20%