PT15NV02-104A2020-S
DigiKeys varenummer
1993-1196-ND
Producenter
Producentens varenummer
PT15NV02-104A2020-S
Beskrivelse
TRIMMER 100KOHM 0.25W PC PIN TOP
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms 0,25W, 1/4W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Kul 1.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Justeringstype
Topjustering
Modstand
100 kOhms
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rund - 0,591" diam. (15,00mm)
Tolerance
±20%