PT10MH02-105A2020-I-PM-S
DigiKeys varenummer
1993-1071-ND
Producenter
Producentens varenummer
PT10MH02-105A2020-I-PM-S
Beskrivelse
TRIMMER 1M OHM 0.15W PC PIN SIDE
Detaljeret beskrivelse
1 MOhms 0,15W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Kul 1.0 Drej Sidejustering
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Justeringstype
Sidejustering
Modstand
1 MOhms
Effekt (Watt)
0,15W
Størrelse/dimension
Rund - 0,406" diam. (10,30mm)
Tolerance
±20%