PT10LV10-252A2020-PM-S
DigiKeys varenummer
1993-PT10LV10-252A2020-PM-S-ND
Producenter
Producentens varenummer
PT10LV10-252A2020-PM-S
Beskrivelse
TRIMMER 2.5KOHM 0.15W PC PIN TOP
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.5 kOhms 0,15W PC-ben Hulmontering Trimmerpotentiometer Kul 1.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Producenter
Amphenol Piher Sensing Systems
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Bulk
Resistivt materiale
Kul
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Hulmontering
Modstand
2.5 kOhms
Termineringsudformning
PC-ben
Effekt (Watt)
0,15W
Størrelse/dimension
Rund - 0,406" diam. (10,30mm)
Tolerance
±20%