PS15NV60-103A3030-PM
DigiKeys varenummer
1993-1206-2-ND - Tape & Reel (TR)
1993-1206-1-ND - Afskåret tape (CT)
1993-1206-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PS15NV60-103A3030-PM
Beskrivelse
TRIMMER 10K OHM 0.25W J LEAD TOP
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms 0,25W, 1/4W J-leder Overflademontering Trimmerpotentiometer Kul 1.0 Drej Topjustering
Temperaturkoefficient
±1500ppm/°C
Producenter
Amphenol Piher Sensing Systems
Antal omgange
1.0
Serie
Justeringstype
Topjustering
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Resistivt materiale
Kul
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Overflademontering
Modstand
10 kOhms
Termineringsudformning
J-leder
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Størrelse/dimension
Rund - 0,591" diam. (15,00mm)
Tolerance
±30%