A8504951116W
DigiKeys varenummer
APC1331-ND
Producenter
Producentens varenummer
A8504951116W
Beskrivelse
CONN CABLE CLAMP SZ 16 OLIVE
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Olivengrøn stikforbindelse Kabelklemme 1-20 UNEF 16
Kategori
Gevindstørrelse
1-20 UNEF
Producenter
Amphenol PCD
Kabeludgang
90°
Serie
Materiale
Aluminiumlegering
Emballage
Bulk
Belægning
Kadmium-nikkel
Varestatus
Aktiv
Farve
Olivengrøn
Type
Kabelklemme
Funktioner
Spændeskruer
Kabelåbning
0,500" – 0,630" (12,70mm – 16,00mm)
Til brug med/relaterede produkter
MIL-DTL-26482-serien II, MIL-DTL-5015-serien 3400, MIL-DTL-83723-serien I, III
Diameter - Udvendig
1,110" (28,19mm)