Billede for FXPT21200E er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FXPT21200E
DigiKeys varenummer
FXPT21200E-ND
Producenter
Producentens varenummer
FXPT21200E
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
21 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,200" (5,08mm) 90° Frithængende (In-Line)
Kategori
Spænding - UL
300 V
Producenter
Amphenol PCD Shenzhen
Trådtykkelse eller område - AWG
12-26 AWG
Serie
Farve
Sort
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
105°C
Varestatus
Aktiv
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Type
Stik, Hunfatninger
Funktioner
Tilslutningsflange, Holdelåse (side uden ledning)
Antal positioner
21
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
10, 11
Moment - Skrue
1,13 Nm (10,0Lb-In)
Antal niveauer
2
Lednings afisoleringslængde
7,87mm
Afstand
0,200" (5,08mm)
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Stiks ledningsindgang
90°
Husmateriale
Polyphenylenoxid (PPO)
Termineringsudformning
Skrue med fangplade
Isoleringshøjde
0,690" (17,53mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Grundlæggende varenummer
Strøm - UL
15 A