Billede for FXPT19200E er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FXPT19200E
DigiKeys varenummer
FXPT19200E-ND
Producenter
Producentens varenummer
FXPT19200E
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM
Detaljeret beskrivelse
19 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,200" (5,08mm) 90° Frithængende (In-Line)
Kategori
Spænding - UL
300 V
Driftstemperatur
105°C
Funktioner
Tilslutningsflange, Holdelåse (side uden ledning)
Antal positioner
19
Positioner pr. niveau
9, 10
Moment - Skrue
1,13 Nm (10,0Lb-In)
Lednings afisoleringslængde
7,87mm
Afstand
0,200" (5,08mm)
Isoleringshøjde
0,690" (17,53mm)
Strøm - UL
15 A