Billede for FXPT14200 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FXPT14200
DigiKeys varenummer
FXPT14200-ND
Producenter
Producentens varenummer
FXPT14200
Beskrivelse
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
14 Position Klemmeblok Stik, Hunfatninger 0,200" (5,08mm) 90° Frithængende (In-Line)
Kategori
Spænding - UL
300 V
Producenter
Amphenol PCD Shenzhen
Trådtykkelse eller område - AWG
12-26 AWG
Serie
Farve
Sort
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
105°C
Varestatus
Aktiv
Kontaktkoblingsfinish
Tin
Type
Stik, Hunfatninger
Funktioner
Holdelåse (side uden ledning)
Antal positioner
14
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
7
Moment - Skrue
1,13 Nm (10,0Lb-In)
Antal niveauer
2
Lednings afisoleringslængde
7,87mm
Afstand
0,200" (5,08mm)
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Stiks ledningsindgang
90°
Husmateriale
Polyphenylenoxid (PPO)
Termineringsudformning
Skrue med fangplade
Isoleringshøjde
0,690" (17,53mm)
Monteringstype
Frithængende (In-Line)
Grundlæggende varenummer
Strøm - UL
15 A