SFW12S-2STME1LF | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | SFW12S-2STME1LF |
Beskrivelse | CONN FFC FPC VERT 12POS 1MM SMD |
Producentens standard leveringstid | 12 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 12 positioner FFC, FPC stikforbindelser Kontakter, Vertikal - 1-sidet 0,039" (1,00mm) Overflademontering |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | SFW12S-2STME1LF Modeller |
Kategori | Kontaktmateriale Fosfor-bronze |
Producenter Amphenol ICC (FCI) | Kontaktfinish Tin |
Serie | Husmateriale Termoplast, Glasfyldt |
Varestatus Aktiv | Funktioner Zero Insertion Force (ZIF) |
Flad flextype FFC, FPC | Spændingsklassifikation 100V |
Monteringstype Overflademontering | Driftstemperatur -55°C – 105°C |
Antal positioner 12 | Strømklassificering (AMPS) 1A |
Afstand 0,039" (1,00mm) | Hus, farve Brun |
Terminering Loddemetal | Koblingscyklusser 20 |
FFC, FCB-tykkelse 0,33mm | Grundlæggende varenummer |
Højde over kort 0,209" (5,30mm) |