DEV2V2P300G30LF
DigiKeys varenummer
DEV2V2P300G30LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
DEV2V2P300G30LF
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 2POS VERT SOLDER
Producentens standard leveringstid
19 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2 (strøm) position D-Sub, Combo Stik, Hunfatninger og hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DEV2V2P300G30LF Modeller
Kategori
Flangefunktionalitet
Anlægsside, Hunskruelås (4-40)
Mfr
Terminering
Loddemetal
Serie
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Emballage
Bakke
Kontaktfinish
Guld
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
30A
Stikforbindelse type
Stik, Hunfatninger og hanben
Funktioner
Kortlås, Jordingsindhak
Antal positioner
Spændingsklassifikation
300V
Antal rækker
1
Dielektrisk materiale
Termoplast
Monteringstype
Kontaktmateriale
Messing
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
1 (DE, E) - 2V2, 2W2C
Driftstemperatur
-55°C – 125°C