DCML37P500M
DigiKeys varenummer
DCML37P500M-ND
Producenter
Producentens varenummer
DCML37P500M
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 37POS R/A SOLDER
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
37 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DCML37P500M Modeller
Kategori
Terminering
Loddemetal
Mfr
Kappemateriale, finish
Stål, Belagt med gul kadmium
Serie
Kontaktfinish
Guld
Emballage
Bakke
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Varestatus
Aktiv
Strømklassificering (AMPS)
7,5A pr. kontakt
Stikforbindelse udformning
Forskydningsafstand bagud
0,406" (10,30mm)
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Funktioner
Monteringsbeslag
Antal positioner
Spændingsklassifikation
300V
Antal rækker
2
Dielektrisk materiale
Termoplast
Monteringstype
Kontaktmateriale
Messing
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
4 (DC, C)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C