DBML25P500
DigiKeys varenummer
DBML25P500-ND
Producenter
Producentens varenummer
DBML25P500
Beskrivelse
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detaljeret beskrivelse
25 position D-Sub Stik, Hanben stikforbindelse
Kategori
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (M3)
Strømklassificering (AMPS)
7,5A pr. kontakt
Stikforbindelse type
Stik, Hanben
Forskydningsafstand bagud
0,406" (10,30mm)
Antal positioner
Spændingsklassifikation
300V
Kontaktmateriale
Messing
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C