DB21W1SA00LF
DigiKeys varenummer
DB21W1SA00LF-ND
Producenter
Producentens varenummer
DB21W1SA00LF
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 21POS SOLDER CUP
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
21 (20 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DB21W1SA00LF Modeller
Kategori
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (uden gevind)
Mfr
Terminering
Loddekop
Serie
Kappemateriale, finish
Stål, Forniklet
Emballage
Bakke
Kontaktfinish
Guld
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
7,5A pr. kontakt
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Spændingsklassifikation
300V
Antal positioner
Dielektrisk materiale
Termoplast
Antal rækker
2
Trådtykkelse
20 AWG
Monteringstype
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Kappestørrelse, stikforbindelses layout
3 (DB, B) - 21W1
Driftstemperatur
-55°C – 125°C