DAM11W1SN
DigiKeys varenummer
DAM11W1SN-ND
Producenter
Producentens varenummer
DAM11W1SN
Beskrivelse
CONN D-SUB RCPT 11POS SOLDER CUP
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
11 (10 + 1 strøm) position D-Sub, Combo Koblingsstik, Hunfatninger stikforbindelse
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
DAM11W1SN Modeller
Kategori
Flangefunktionalitet
Hus/kappe (uden gevind)
Mfr
Terminering
Loddekop
Serie
Kappemateriale, finish
Stål, Belagt med gul kadmium
Emballage
Bakke
Kontaktfinish
Guld
Varestatus
Aktiv
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Stikforbindelse udformning
Strømklassificering (AMPS)
7,5A pr. kontakt
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hunfatninger
Spændingsklassifikation
300V
Antal positioner
Dielektrisk materiale
Termoplast
Antal rækker
2
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C