SFW24R-5STE1LF
DigiKeys varenummer
SFW24R-5STE1LF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
SFW24R-5STE1LF
Beskrivelse
CONN CIC BOTTOM 24POS 1MM R/A
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
24 positioner CIC stikforbindelser Kontakter, Bund 0,039" (1,00mm) Overflademontering, Retvinklet
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
SFW24R-5STE1LF Modeller
Kategori
Kabelendetype
Lige eller konisk
Producenter
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Serie
Kontaktfinish
Tin
Emballage
Tape & Reel (TR)
Husmateriale
Polyphenylensulfid (PPS), Glasfyldt
Varestatus
Aktiv
Aktuatorsmateriale
Flad flextype
CIC
Funktioner
Zero Insertion Force (ZIF)
Monteringstype
Overflademontering, Retvinklet
Spændingsklassifikation
100V
Stikforbindelse/kontakt Type
Kontakter, Bund
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Antal positioner
24
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Afstand
0,039" (1,00mm)
Strømklassificering (AMPS)
1A
Terminering
Bøjet ben
Hus, farve
Brun
FFC, FCB-tykkelse
0,30mm
Koblingscyklusser
10
Højde over kort
0,106" (2,70mm)